Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavný Jednotný Zákonistán

27. 07. 2017 14:33:41
Bylo, nebylo. Ale spíš bylo. Lidi v tom koutě světa se měli dobře. Tak dobře, že samou rozjíveností neměli co jiného na práci než to, že každý den vymysleli nějaký ten zákon. Pro Obecné Blaho. Všem stejně měřeno.

*

Pekaři obdrželi jednoho léta přesný poloměr zahnutí rohlíků a též počet spletených částí na jedné housce musil býti stejným. Banány už dávno genetičtí inženýři upravili do přesného zakřivení, které jakmile jeden banán neodpovídal normě, byl bez milosti hozen prasatům, která na zakřivení nedbala a vesele se nacpávala zakřivení nezakřivení.

A tak to šlo den po dni, rok po roce až uplynulo sedm let, kdy byl založen a k dokonalosti dopilován Slavný Jednotný Zákonistán.

*

Probudil se jednoho rána Vrchní Censor a hluboce se při snídani zamyslil. Jeho myslí defilovaly všechny dosavadní úspěchy ve sjednocování a normalizování těch ubohých nedokonalých bytostí, které si ještě ze setrvačnosti říkaly lidé.

Čeho všeho již svým blahoslaveným úsilím docílil... hmmm...

*

Prstem si škrtal po ubrousku za každé zákonem, tedy JÍM osobně dané dobrodiní

  1. Nebudeš nositi jiného oděvu než ostatní, protože odlišnost způsobuje problémy
  2. Nebudeš používati osobního vlastnictví ve svůj prospěch a nad svůj prospěch postavíš prospěch celého Slavného Jednotného Zákonistánu
  3. Děti jsou produktem nejvyššího významu, tedy budou vychovávány od svého narození z lidské či umělé dělohy pouze školenými zástupci (Kvalifikovaná vychovatelka/vychovatel) SJZ a nikdy jinak
  4. Chůze jest zakázanou, poněvadž nejbezpečnější způsob pohybu je stání na air dopravnících, které jako jediné zajišťují plynulou a bezpečnou přepravu osob. Nutno zdůraznit řádné magnetické připoutání k vodícím páskám, které lemují všechny air cesty. Z těchto důvodů je každý lidský prvek vybaven implantovanými magnety
  5. Před jakoukoli schůzkou s jiným lidským prvkem (člověkem - vyňato z překladového slovníku SJZ), je povinnost projít desinfekční komorou, kde vše, co by zavánělo mikroby či viry, bude eliminováno. Extrémně mikrobiálně a virově zanesený lidský prvek bude eliminován z preventivních důvodů, aby nedošlo k likvidaci zbývajících lidských prvků, které nejsou schopny čelit tak nebezpečným biologickým atakům
  6. Zabrániti nutno jest všem ve všem, co by mohlo ohrozit zdraví jiných lidských prvků i zdraví lidského prvku osobně. Kdo se v tom nevyzná, má možnost požádat svého mentora o konzultaci v jakoukoli denní či noční hodinu. Mentoři jsou digitálně vytvořeni pro každý lidský prvek a jejich řídící funkce jsou lidským prvkům nadřazeny pomocí propojení na centrální Lidskoprvkovou síť.
  7. Lidskoprvková síť podléhá Vrchnímu Censorovi ve všech směrech
  8. Vrchní Censor je zobrazován na všech hlavních budovách, které jsou známkou funkčnosti SJZ
  9. Lidský prvek je konstruován od dětství tak, aby odpovídal představám Vrchního Censora o Slavném Jednotném Zákonistánu

*

Když se Vrchní Censor dostal k bodu devět, pohroužil se do hluboké meditace. Ze své funkce byl všemocným vládcem SJZ. Ale přesto cítil, že někde něco není s lidským prvkem úplně v pořádku podle zákona. Někde se něco dělo a on se snažil to odhalit. Udělal duchovní skok a ocitl se v "časoprostoru", kde čas ani jiné tvary nemají místo.

Ozval se dunivý hlas, který nemluvil ve slovech, ale v melodiích. Vrchní Censor si to pomocí vesírného translatoru snažil přeložit do své dosud nedokonalé lidské řeči.

"Vrchní Censore, čeho si zase žádáš? Dal jsem ti všechno, oč jsi mě požádal. Dovolil jsem ti svá stvoření přetvářet po tvém. Chtěl jsem jen pozorovat tvůj experiment. Všichni tě slepě poslouchají. Tak co ještě tvá nenasytná a pustá duše žádá?!"

"Chtěl bych, ó Pronajímateli lidských prvků, aby byli všichni v bezpečí. A oni jsou. Dal jsem jim devět pevných zákonů a ano, jsou zcela šťastní. Přesně podle modelu, který jsem stvořil za sedm pozemských let. Ale něco mě znervózňuje a to i při mé neochvějné jistotě, že mé zákony fungují. A nezlob se, fungují lépe než to tvé zastaralé desatero, Všemohoucí Pronajímateli..."

"A co je to, co tě znervózňuje, Censore? Čeho se v té dokonalosti tak bojíš?"

"Víš, bylo předpovězeno před sedmi lety, že se narodí jeden lidský prvek, který mé zákony nepřijme. Chci aby se nikdy nenarodil! Nikdy, rozumíš? Jinak moje dílo zničí. Vloží do něj ničivou sílu individuality, kterou se mi podařilo již vymýtit. On je hrozba!!!"

"Jak můžeš vědět, že Nenarozený je hrozba, Censore? Vždyť se ještě nenarodil..." odtušil Pronajímatel.

"Slib mi, že se ON nenarodí! Slib mi to a já zůstanu jen u devatera. Abys měl o něco lepší skóre. Slyšíš, Pronajímateli?! Ať se ON nenarodí!"

Ve vesmírném translatoru to zabublalo jako kolotající smích a translator to přeložil jako "chyba spojení".

"Inu, Censore, budiž po tvém. Pomohu ti ještě naposledy a slibuji, že ON se nenarodí. Máš mé Pronajímatelské slovo."

Dunivý hlas se odmlčel a jeho melodie ztichly. To Vrchního Censora vrátilo k jeho šálku biologicky odbouratelné kofeinové náhražky a správně zahnutému rohlíku, potaženému milimetr silnou vrstvou bakterií prostého másla z mlíčí smetánky lékařské.

*

V odlehlém kraji, ve vesnici, kde ještě dávají kanálové krysy dobrou noc, se po Censorově návratu do pozemských rovin, narodilo děvčátko. Vyjmuli je z umělé dělohy, zavinuli do zavinovačky označené standard 2, určené holčičkám a předali Kvalifikované vychovatelce.

Však Vrchní Censor už na svou novou dceru čekal...

***

Autor: Jana Slaninová | čtvrtek 27.7.2017 14:33 | karma článku: 18.84 | přečteno: 560x

Další články blogera

Jana Slaninová

Manžel mě dneska pohřbil

"Ženo, mě se zdálo, že jsi měla blogerskej pohřeb." oči jsem měla navrch hlavy a asi i blbě slyšim. "Cooooo?! Co to meleš?!" "No. Úplně normálně jsi si lehla na Staromáku na lavičku, usnula a umřela. No neni to hezký?"

25.9.2017 v 21:39 | Karma článku: 10.50 | Přečteno: 385 | Diskuse

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 377 | Diskuse

Jana Slaninová

Pět dobrých důvodů proč vstoupiti do stavu manželského

Jo, všechno o tom už bylo napsáno, řečeno, zdokumentováno. Jeden čas jsem byla zavilou nepřítelkyní stavu manželského. Ale... Znám pět skutečně dobrých důvodů, proč se mají lidi vzít když už spolu chtějí žít.

24.9.2017 v 14:44 | Karma článku: 20.25 | Přečteno: 850 | Diskuse

Jana Slaninová

Vůně drožďové pomazánky

Babička byla receptový experimentátor. Vždycky když dostala nový recept, šoupla si brýle na dálku na čelo, nasadila čtecí brýle a polohlasně luštila obsah. Takhle objevila třeba patizony.

23.9.2017 v 17:44 | Karma článku: 25.90 | Přečteno: 824 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Šupa

Pěst železné spravedlnosti! Jednou tě člověče dostihne! Nemůžeš ji uniknout!

Na konci našeho života se každý z nás ocitne před realitou nezbytného kroku do neznáma! V bázni a v úzkostlivém tušení spravedlnosti, nepodléhající současným lidským kritériím se nám pak budou jevit všechny věci úplně jinak.

26.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 4.14 | Přečteno: 108 | Diskuse

David Gruber

Evropský den jazyků – jak jsme na tom s cizími jazyky?

Před chvílí jsem absolvoval své povídání na téma cizích jazyků naživo v pořadu Českého rozhlasu Radiofórum. Rozumím tomu, že hostů pořadů je hodně a že jeden každý má prostor pouze v řádu desítek sekund. Nicméně...

26.9.2017 v 13:41 | Karma článku: 9.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Libuse Palkova

Rodinné propletence

Když už jsme v naší soutěžio hledání synonym zmínili tchýni a jiné členy rodiny, mohli bychom se podívat na to, jak často se v literárních titulech objevují různí rodinní příslušníci a jak se v nich reflektují rodinné vztahy.

26.9.2017 v 12:30 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 229 | Diskuse

David Dvořák

K dokonání už jen chybí zahájit tisk Modrého a Žlutého práva.

Komunisti měli pro zjevování té správné a jediné nezpochybnitelné pravdy noviny „Rudé Právo“. EU fanatici a sluníčkáři by mohli v klidu zahájit tisk „Modrého Práva“, resp. „Žlutého Práva".

26.9.2017 v 12:12 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 544 | Diskuse

Martin Schwarz

Křesťanem kvůli muslimům

,Jsem ateista, ale když na to přijde, přidám se na stranu křesťanů a budu bránit naše tradice a hodnoty.'

26.9.2017 v 10:17 | Karma článku: 10.84 | Přečteno: 642 | Diskuse
Počet článků 332 Celková karma 20.83 Průměrná čtenost 893

JSEM...

...dělej cokoli chceš,

tak jak chceš a umíš,

pokud tím nikomu neškodíš...

_________________________

Nejoblíbenější kapela:

http://hexaedr.sweb.cz/PAST/

_________________________Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.